جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

ان شاء الله به مدد حضرت زهرا(س) امر به معروف و نهی از منکر را احیا و اقامه خواهیم کرد. (برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید)

جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

ان شاء الله به مدد حضرت زهرا(س) امر به معروف و نهی از منکر را احیا و اقامه خواهیم کرد. (برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید)

جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

جمعیت مردمی احیاگران واجب فراموش شده ، متشکل از گروه های مردم نهاد، اعم از طلاب ، دانشجویان و مومنان دغدغه مندی است که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر، زندگی خویش را وقف کرده اند.
این مجموعه ، هیچگونه مشی سیاسی ندارد و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.
به امید گوشه چشمی؛
از مادرمان حضرت زهرا(س)
برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید

طبقه بندی موضوعی

همیشه از خودت بپرس: من برای احیای امر به معروف و نهی از منکر چه کرده ام؟

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

این کتاب، به تنوع سلیقه مخاطب توجه کرده و نگاهی کلی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر ارائه میدهد.

متن کتاب تخصصی نیست اما برای کسانی که می خواهند با فریضتین آشنا شوند، کتاب مناسبی است.

مولف (محمدرضا اکبری) در این کتاب ، سعی کرده به برخی از روشهای تذکر نیز اشاره کند.

احیاگران واجب فراموش شده

فارس- 25 تیر ماه سال 1390 حادثه‌ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران رقم خورد.

 
در این حادثه جوان 19 ساله‌ای به نام علی خلیلی در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
 
مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند 
 
خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از 15 دقیقه در خون خود می‌غلتید.
 
در این حادثه تعدادی از مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند تا اینکه یکی از بیمارستان‌های خصوصی در ازای واریز مبلغ 6 میلیون تومان حاضر به پذیرش وی شد.
 
سرانجام علی خلیلی که به دلیل شدت خونریزی به حالت اغما رفته بود بستری شد اما پزشکان امید زیادی به مداوای وی نداشتند.
 
علی به دیدار حق شتافت
 
علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می شد.
 
وی بهمن ماه سال 92 نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام در روز 3 فروردین امسال در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
 
اولین جلسه دادگاه برگزار شد
 
احیاگران واجب فراموش شده

گزارش تسنیم از در مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان:

آیت‌الله مکارم شیرازی: یکی از گونه‌های جهاد امر به معروف و نهی از منکر است که برخی به‌دنبال کم‌رنگ کردن آن هست، برخی می‌گویند که در بحث حجاب و افزایش جمعیت فقط اقناع کنید، اما همان افراد می‌گویند که در زمینه نابودی جنگل‌ها باید سخت‌ترین برخورد صورت گیرد، چرا در خصوص مالیات و راهنمایی و رانندگی ...

احیاگران واجب فراموش شده
احیاگران واجب فراموش شده

امربه معروف و نهی از منکر مورد غفلت واقع شده است

سید محسن میرحاجی نماینده بسیج دانشجویی در دیدار با مقام معظم رهبری تأکید کرد: امربه معروف و نهی از منکر که از رکن‌های اساسی اسلام و قانون اساسی است مورد غفلت واقع شده است.

خبرگزاری فارس: امربه معروف و نهی از منکر مورد غفلت واقع شده است

متن کامل سخنان وی به شرح ذیل است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

گفته اند که باید متنی که نزد شما قرائت می کنم مقدمه داشته باشد. چند روزی هست که ذهنم درگیر این ماجراست. قصه ام اما به قصه موسی و شبان بی شباهت نیست. دلم می خواست بی هیچ آداب و ترتیبی اینجا بنشینم و پژاوک درد و دلم را در حسینیه امام خمینی(ره) از دیوارهایش بشنوم و آرام شوم که سایه بالاسرم ،آرامه درد و دلهایم خواهد بود. بدین جهت مقدمه نوشتن برای متنم را عبث می پندارم. اما حقیقت این است که هرچه با خودم کلنجار می روم می بینم که مقدمه سالهاست که نوشته شده است. مقدمه همانی بود که بهمن ۵۷ با مبارزات پدران و مادرمان رقم خورد. مقدمه دم مسیحایی روح خدا بود که کالبد زمان را جانی دوباره بخشید. و من بر سر خوان نعمت همین مقدمه ای نشسته ام که قرار است نقطه آغازی باشد برای رساندن من و همه بشریت به موخره موعود.

احیاگران واجب فراموش شده