جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

ان شاء الله به مدد حضرت زهرا(س) امر به معروف و نهی از منکر را احیا و اقامه خواهیم کرد. (برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید)

جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

ان شاء الله به مدد حضرت زهرا(س) امر به معروف و نهی از منکر را احیا و اقامه خواهیم کرد. (برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید)

جمعیت مردمی فعالان احیای واجب فراموش شده

جمعیت مردمی احیاگران واجب فراموش شده ، متشکل از گروه های مردم نهاد، اعم از طلاب ، دانشجویان و مومنان دغدغه مندی است که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر، زندگی خویش را وقف کرده اند.
این مجموعه ، هیچگونه مشی سیاسی ندارد و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.
به امید گوشه چشمی؛
از مادرمان حضرت زهرا(س)
برای آگاهی ازبرنامه ها، کلمه "عضو" را به سامانه 30002533000590 پیامک کنید

طبقه بندی موضوعی

همیشه از خودت بپرس: من برای احیای امر به معروف و نهی از منکر چه کرده ام؟

۱۵ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

از زیاد شدن گناه در جامعه رنج نمی برید؟
نمی خواهید کاری کنید که گناه در جامعه کم شود؟
نمی دانید چه کنید؟
ما به شما کمک میکنیم تا گناه را در محیط اطرافتان کم کنید.
تخصص ما، تشکیل گروه های امر به معروف و نهی از منکر است.

ما با بهره گیری از اساتید و صاحبان تجربه ، به شما کمک می کنیم تا گروه های تذکر لسانی ایجاد کنید.

در مسجد، در دانشگاه، در محل زندگی، حتی در بستگان خود.
مجمع احیاگران واجب فراموش شده، تا کنون چندین گروه امر به معروف و نهی از منکر لسانی را در شهرهای مختلف کشور راه اندازی و حمایت نموده است.

برخی از خدمات قابل ارائه:

اعزام اساتید جهت سخنرانی و دغدغه سازی و توجیه مومنین نسبت به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر

برگزاری دوره های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر (عمومی، تخصصی، تربیت مدرّس)

برگزاری دوره مهارتهای تشکیلاتی (ویژه تشکل های امر به معروف و نهی از منکر)

تسهیل ارتباط گروه ها با مسئولان ذیربط

ارائه مشاوره مرحله به مرحله با استفاده از کارشناسان زبده

احیاگران واجب فراموش شده

amr
مثلا داری امر به معروف و نهی از منکر میکنی، طرف میگه به تو مربوط نیست… میدونی باید چی بهش بگی..؟؟ -اینا سوال و جوابای آماده، حفظشون کن و تمرین شون کن.

فقط یادت باشه، ما تذکر را در حین حرکت میدیم. توقف نمیکنیم. می گیم و میریم.

این جوابها را هم، در حال عبور، با آرامش به شخص گناهکار میگیم و رد میشیم.

- آزادم –> بله؛ آزادی که گناه می کنی؛ اگر بنده خدا بودی گناه نمی کردی.

… ادامه:

احیاگران واجب فراموش شده

دکتر حسن روحانی در اولین نشست مشترک میان هیات دولت و استانداران  گفت : فرهنگ و پاسداری از ارزش های والای دینی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای همه ما بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، رئیس جمهور در این نشست با بیان این مطلب گفت : در این راستا اصل اساسی برای ما رعایت کرامت مردم است و این از ویژگی های دولت کریمه است.


تذکر بدهید

احیاگران واجب فراموش شده

در امر به معروف و نهی از منکر شرط نیست که امر و نهی کننده به آنچه امر می‌کند عمل نماید و از آنچه نهی می‌کند اجتناب ورزد. یعنی امر و نهی بر شخص گناه‌کار هم واجب است و او نمی‌تواند به عذر این که گناه می‌کند خود را از این وظیفه بزرگ تبرئه سازد. (این که در منابع دینی از افرادی که خود عمل نمی‌کنند و دیگران را به عمل وامی‌دارند و یا خود گناه می‌کنند و دیگران را از گناه باز می‌دارند مذمت و نکوهش بسیار شده برای این است که چرا خود عمل به وظیفه نکرده‌اند، نه برای این که چرا امر و نهی کرده‌اند). (رساله آموزشی امام خامنه‌ای،ج1،ص332)

احیاگران واجب فراموش شده

برای مشاهده ، بر روی تصویر کلیک نموده و برای دانلود از لینک های دانلود استفاده کنید.

 
برای مشاهده بقیه کلیپ ها به ادامه مطلب بروید
احیاگران واجب فراموش شده

به گزارش خبرنگار قسم از حوزه 223 انصارالمهدی(عج)، این تجمع به پیشنهاد گروه‌های مردمی و به منظور ترویج امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و حمایت از آمران به معروف، روز پنجشنبه مورخ 26/04/1393 ساعت 19 در بوستان شمشیری واقع در مهرآباد جنوبی، خیابان شمشیری، بوستان شمشیری با حضور مساجد و هیئات مذهبی غرب تهران برگزار می شود.

احیاگران واجب فراموش شده
مسابقه بزرگ کتابخوانی مجازی
"واجب فراموش شده"
با همکاری بسیج شهرداری تهران برگزار می گردد:

هدایا: کمک هزینه سفر مشهد مقدس
سکه بهارآزادی
و ده ها هدیه نفیس دیگر
به ادامه مطلب مراجعه کنید
احیاگران واجب فراموش شده


به همّت فعالان و زحمتکشان گروه مخلصین، در تریبون آزاد با موضوع واجب فراموش شده هر شب در نمایشگاه قرآن کریم واقع در باغ موزه دفاع مقدس ، منتظر شما عزیزان هستیم.


احیاگران واجب فراموش شده

همراهی با یکی از گشت های موتوری

یکم تیرماه، اولین گروه این گشت ها برای عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر راهی خیابان های تهران شدند ، خبرنگار یالثارات نیز با یکی از این اکیپ ها همراه شد. کمی قبل از ساعت ۱۷ بعد از ظهر ستونی از تیم های ۲ نفره موتوری که بوسیله تیم سرگروه و پرچمدار هدایت می شد ، ستاد مرکزی انصارحزب الله را به سمت یکی از مقاصد تعیین شده ترک کرد.شهرک قدس ، محدوده تعیین شده برای گشت زنی این اکیپ بود که متشکل از اقشار مختلف مردمی بودند. از رئیس ستاد اجرائی انصارحزب الله گرفته تا فعالان فرهنگی ، اصحاب رسانه وحتی کسبه صنوف مختلف شهر تهران.

پارک ها ، مراکز خرید و معابر موجود در محدوده جغرافیایی تعیین شده به عنوان محل ماموریت ، نقاط توقف گشت های موتوری بود ، که افراد مشخص طبق ضوابط تعیین شده در آن به وظیفه خود عمل نمودند.

اصل راهبردی

رئیس ستاد اجرائی انصار حزب الله در پاسخ به سوال خبرنگار یالثارات ، درباره چرایی ورود گروهی و سازمان یافته حزب اللهی ها به عرصه امر به معروف و نهی از منکر به اصلی اشاره می کند که مقام معظم رهبری سال ۶۹ آن را بر اساس وجوب حضور بسیجی ها در میدان عمل برای زنده نگه داشتن فضیلت های انقلاب تعیین کرده اند. وی از این اصل به عنوان یک راهبرد یاد می کند که هرگاه حزب اللهی ها به آن پایبند بوده اند ، توفیقات زیادی را نصیب خود و نظام کرده اند و هرگاه و به هر دلیلی حضور در میدان عمل را کم رنگ کرده اند ، متحمل خسارت های ناشی از فعالیت شبانه روزی دشمن شده اند که جبران آن نیز مشمول صرف زمان و هزینه زیادی بوده است.

همه چیز مؤید برخی بی مسئولیتی‌هاست

رئیس ستاد اجرائی انصارحزب الله، وضعیت لجام گسیخته عریانی و بدحجابی فعلی را مصداق بارز حضور کم رنگ حزب اللهی ها در میدان عمل می داند که طی سالهای گذشته اتفاق افتاده و بی مسئولیتی و بعضا کارشکنی برخی مسئولین نیز به سرعت آن افزوده است.

احیاگران واجب فراموش شده

"امر به معروف" مهجورتر از "نهی از منکر" !!

و اما بحث اصلی و مسئله  فرهنگ در جامعه امروز .در مسائل فرهنگی متاسفانه توجه ما به منکرات بیشتر ازمعروف‌هاست. یعنی توجه به نداشته‌ها بیشتر از داشته‌هاست. این به هیچ وجه به معنای انکار ضرورت مبارزه  با منکرات به شیوه صحیح آن نیست. چه  تضییع بیت‌المال و خوردن حق مردم باشد ، چه ایجاد اختلاف طبقاتی و تبعیضو  فقر،و چه  فساد در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، هر چیزی که طبق مبانی دینی ما منکر تلقی می شود باید با آن مواجهه مناسب داشت و  واکنش مناسبی دربرابرش اتخاذ کرد.


اما بنده می‌خواهم از واجب فراموش شده "امر به معروف" صحبت کنم.


احیاگران واجب فراموش شده